SILVER & METAL / Silver / Cutlery set 11053060
nr 1105 3060
CUTLERY SET
42 pieces, silver / förgyllt silver, Möllenborg, 1930-tal, vikt 2500ca, monogram "N".
42 delar, silver / förgyllt silver, Möllenborg, 1930-tal, vikt 2500ca
Condition: monogram "N"
6000
SEK 8200
Monday April 24 2017
at 18:54:04
22/4 13:57:39
8.000 kr
24/4 18:49:05
- Thema-auction
Apr 24
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver